Pokud máte nějaké otázky, napište nám!
Ordinační doba: VÍCE INFO
Objednávky +420 735 024 735
at

Výhody použití
mikroskopu ve stomatologii

Vyšetření chrupu

I při tak zdánlivě jednoduchém úkonu, jakým je vyšetření chrupu, najde mikroskop své uplatnění. S jeho pomocí jsme schopni identifikovat i sebemenší kazy, které často nejsou patrné ani z rentgenových snímků. Dále můžeme snáze rozeznat spáry u starých nebo nedokonale zhotovených výplní či korunek a včas diagnostikovat fraktury nebo naprasknutí zubu. V neposlední řadě nám může mikroskop pomoci diagnostikovat onemocnění sliznic a dásní.

Výplně

Díky zvětšovacím pomůckám je možné přesně odstranit všechnu zasaženou zubovinu (ani více, ani méně) a zcela detailně vymodelovat a upravit zhotovenou výplň. Díky mikroskopu je rovněž možné použít pro „vrtání“ méně invazivní a přesnější metodu za pomoci ultrazvukového přístroje. Výsledkem je tedy vysoce estetická a pro oko laika nerozlišitelná a funkční výplň.

Ošetření kořenových kanálků zubů – Endodoncie

Oblast, kde je využití zvětšovací techniky skutečně nedocenitelná. Vnitřní prostor zubu včetně kořenových kanálků jsou pro lidské oko bez zvětšovacích pomůcek prakticky nerozpoznatelné a navíc práce bez těchto pomůcek výrazně zatěžuje zrak lékaře. Díky operačnímu mikroskopu (případně lupovým brýlím) má lékař vynikající přehled o celém prostoru zubu a kořenových kanálků.

To nám umožňuje celou řadu zákroků provést v podstatně vyšší kvalitě a s vyšší úspěšností. Nejedná se pouze o samotné prvotní endodontické ošetření kanálků, ale také například opakované vyplnění kanálků nebo odstranění zalomeného kořenového nástroje. V neposlední řadě je možné díky mikroskopu identifikovat i potenciální problémy, které by lidské oko skutečně nebylo schopno rozpoznat – praskliny zubu a podobně.

Díky novým technologiím v ordinaci je tak možno endodontickým zákrokem zachránit i zuby, které by jinak musely být vytrženy, a to s úspěšností vyšší jak 95 %.

Protetika

Před samotným otiskem, zhotovením a nalepením korunky nebo můstku je nutné nejprve zub/y přesně nabrousit – často se jedná o broušení v řádech desetin milimetru. Opět je tedy nezbytné patřičné zvětšení pod operačním mikroskopem, které maximalizuje přesnost nabroušení a tedy i úspěšnost a trvanlivost výrobku a současně minimalizuje možnost poškození okolních tkání (dáseň nebo sliznice).


Zeptejte se
Smluvní pojišťovny
zp zp zp zp zp zp