Pokud máte nějaké otázky, napište nám!
Ordinační doba: VÍCE INFO
Objednávky +420 735 024 735
at

Protetická
stomatologie
Hradec Králové

Protetická stomatologie se využívá v případě, kdy z důvodu kazu či úrazu došlo ke ztrátě zubu. Touto cestou lze nahradit jednotlivé i všechny zuby. O možnostech, které by byly vhodné ve vaší situaci, vás budeme informovat během vyšetření. 

Fixní protetika

Kazem či úrazem zničené tvrdé zubní tkáně, které pro velký rozsah již nemůžeme ošetřit klasickou výplní, musíme nahradit laboratorně zhotovenou náhradou - např. onlayí, nebo korunkou. Při ztrátě celého zubu či skupiny zubů pak nahrazujeme můstkem či implantátem. Protetické výrobky jsou zhotovovány v zubní laboratoři, takové ošetření proto vyžaduje zpravidla více návštěv zubní ordinace.

Možnosti protetických materiálů

  • Celokeramické: Nejestetičtější typ náhrad, neobsahují žádný kov, jsou vysoce biokompatibilní a snáší se velmi dobře s ostatními tkáněmi dutiny ústní (odpadají alergie na kovy).

  • Metalokeramické: Cenově přijatelnější, esteticky a funkčně velmi kvalitní, mají vnitřní kovový plášť, na němž je napálená vrstva keramiky (kovové jádro brání proniknutí světla a tím dojde ke snížení estetiky na rozdíl od celokeramických korunek).

  • Celokovové: Mechanicky nejodolnější náhrady, ale také nejméně estetické, používají se v zadních úsecích chrupu. Jsou vhodné např. u pacientů, kteří silně skřípou zuby a korunky s keramikou by tuto zátěž nevydržely.

Estetické keramické fazety

Keramická fazeta je v podstatě tenká vrstva keramiky, která je adhezivně připevněná na přední plošky zubů. Při zhotovení se snese jen nepatrná vrstva skloviny na přední ploše zubu (používají se hlavně v předních úsecích chrupu pro korekci barvy, tvaru a pro mírné korekce v postavení zubů).

!! Velice důležité pro dlouhodobou životnost všech náhrad, je nejen kvalitní preparace lékaře, precizní práce laboranta ale i budoucí vlastní péče pacienta (důkladná hygiena dle instruktáže hygienistky či lékaře)!!

Snímatelná protetika

Snímací náhrady („protézy“) jsou rozsáhlé konstrukce, které nahrazují větší množství zubů, nebo rekonstruují bezzubou čelist (tzv. celkové nebo také totální protézy). Na rozdíl od korunek a můstků nejsou pevně natmeleny na zubech, nýbrž se tyto náhrady snímají a čistí se mimo ústa pacienta.

Smluvní pojišťovny
zp zp zp zp zp zp