Pokud máte nějaké otázky, napište nám!
Ordinační doba: VÍCE INFO
Objednávky +420 735 024 735
at

Endodoncie

V případě, že se kazivý proces rozšířil hlouběji do zubu - do zubní dřeně (nervu zubu) a zub je zanícen, existují dvě varianty ošetření – zub extrahovat (vytáhnout) nebo se pokusit o endodontické ošetření (ošetření kořenových kanálků) s následnou rekonstrukcí tvrdých zubních tkání (kompozitní či keramická výplň, korunka). V dnešní době moderních technologických postupů a materiálů se pokoušíme samozřejmě vždy o záchranu zubu. Celý výkon se provádí opět bezbolestně v místním znecitlivění, kdy se kořenové kanálky v zubu vyčistí, vydezinfikují a hermeticky zaplní. 

Průběh ošetření

Vše se provádí opět s izolační blánou (kofferdamem), aby bylo zajištěno „sterilní“ a suché prostředí a tento zákrok byl proveden co nejkvalitněji. Velikou přesnost ošetření zaručuje použití měřicího přístroje (apexlokátoru), pro co nejkvalitnější opracování pak používáme nikl-titanové rotační nástroje.

Celé endodontické ošetření se provádí pod zvětšením operačního mikroskopu, což mimořádně zlepšuje prognózu tohoto ošetření.

Vnitřní prostor zubu včetně kořenových kanálků jsou pro lidské oko bez zvětšovacích pomůcek prakticky nerozpoznatelné. Díky operačnímu mikroskopu má lékař vynikající přehled o celém prostoru zubu a kořenových kanálků. To nám umožňuje celou řadu zákroků provést v podstatně vyšší kvalitě a s vyšší úspěšností.

Nejedná se pouze o samotné prvotní endodontické ošetření kanálků, ale také například o opakované vyplnění kanálků nebo odstranění zalomeného kořenového nástroje. V neposlední řadě je možné díky mikroskopu identifikovat i potenciální problémy, které by lidské oko skutečně nebylo schopno rozpoznat – praskliny zubu a podobně.

Díky novým technologiím v ordinaci je tak možno endodontickým zákrokem zachránit i zuby, které by jinak musely být vytrženy, a to s úspěšností vyšší jak 95%.

Smluvní pojišťovny
zp zp zp zp zp zp